"Ботев" (Пловдив) направи 1:1 като гост на "Бейтар" (Йерусалим) в първи мач от втория предварителен кръг на турнира Лига Европа. Реваншът е идната седмица на стадион "Лазур" в Бургас.

"Канарчетата" губеха с 0:1, но стигнаха до ценен гол, отбелязан от Серкан Юсеин в 73-тата минута.

Стана хубав мач с много положения и пред двете врати на стадиона на "Бейтар". Заради оригиналните цветове на домакините българските "жълто-черни" играха в нетипичен цвят - небесносиньо.

В 11-ата минута "Бейтар" поведе след грешка на Иван Чворович, който излезе неразчетено при центрирана топка.

Нататък израелците направиха няколко пропуска, а най-чистата възможност пред "Ботев" се откри в 34-тата, когато Омар Косоко изведе Тодор Неделев на чиста позиция, но плеймейкърът не успя да порази целта - стреля край гредата.

След почивката Чворович изкупи вината си с няколко ключови спасявания, а "Ботев" също имаше прекрасни възможности. Пловдивчани можеха да стигнат до пълен обрат, така щяха още повече да улеснят задачата си за реванша.