Григор Димитров спечели трудна победа с 6:3, 3:6, 6:3 срещу германеца Михаил Зверев във втория кръг на турнира "Роджърс къп" от серията "Мастърс 1000" в Монреал, Канада.

Двубоят продължи 100 минути.

В първия сет българинът на два пъти проби своя съперник, но допусна рибрейкове. Все пак в решаващия момент той дръпна с 5:3, след което затвори сета с 6:3.

Във втората част по-големият от братята Звереви направи брейк за 3:1 и до края не допусна сривове. Въпреки че Димитров пропусна да върне изоставането в края, когато имаше точка за пробив, но прати топката в аут. В крайна сметка се стигна до 1:1.

В последната част най-добрият ни тенисист проби за 4:2, като се възползва от четири (!) поредни двойни грешки на опонента си. След това за Григор не бе трудно да затвори мача.

В Монреал той има да защитава достигане до четвъртфинал - постижението му от миналата година. Именно от Монреал Гришо преобърна сезона си и приключи годината позитивно. Следващият му съперник е 52-рият в света Робин Хаасе (Холандия).