Григор Димитров отпадна на осминафинал на турнира от "Мастърс 1000" в Монреал. Българинът отстъпи пред 50-ия в световната ранглиста Робин Хаазе (Холандия) с 6:7 (3), 6:4, 1:6.

Така той не успя да защити класирането си от миналата година, когато стигна до четвъртфинал в канадския град.

Първият сет бе решен в тайбрек, в който Хаазе взе връх, след като поведе, а Димитров направи двойна грешка. Преди това двамата съперници не сбъркаха при сервис геймовете си, а могат да съжаляват за пропуснати възможности за пробиви.

Григор изтърва сетбол при 6:5.

Във втория сет българинът проби своя съперник за 5:4, след което затвърди и така изравни резултата - предстоеше трети сет.

В него обаче първата ни ракета спечели само един гейм - за 1:1. Нататък Хаазе грабна пет поредни гейма и спечели мача.

Григор Димитров отново игра доста слабо и ако в предишния мач успя да се измъкне срещу Миша Зверев, този път нямаше такъв шанс. Той изтърва златна възможност за полуфинал, защото, ако бе преодолял Хаазе, следващият му съперник щеше да бъде Диего Шварцман.

През миналата година възходът на Димитров започна от Монреал, дано сега не се случи обратното. За Григор предстои турнир отново от "Мастър 1000" в Синсинати, САЩ, идната седмица.