Втородивизионният "Ботев" (Гълъбово) удържа 0:0 чак до 110-ата минута от домакинския си мач срещу "Левски" от 1/16-финалите за Купата на България.

Тимът, ръководен от бившия национал Светослав Тодоров, се държа геройски срещу столичани, които с безидейната си игра доста улесняваха съперниците си.

Единственият гол за 0:1 падна във второто продължение. Негов автор бе младият Антонио Вутов. Едва ли отсъствието на звездата Обертан може да послужи като оправдание за слабото представяне на "сините".

Мачът се игра на стадион "Трейс арена" в Стара Загора.

ЦСКА-София спечели и втория си мач край морето в рамките на броени дни. В събота "червените" измъкнаха 1:0 от "Черно море" за първенство, а днес резервите им сразиха втородивизионния "Несебър" с 4:1 за Купата на България.

Футболисти на "червените" реализираха всичките голове в срещата. Кевин Кубемба заби хеттрик с попадения в 15-ата, 30-ата и 60-ата минута, Кирил Десподов бе точен в 89-ата, а Николай Бодуров си отбеляза автогол добавеното време на двубоя.

Гостите доминираха напълно и този резултат е най-минималният, с който си тръгнаха от Несебър. Треньорът Стамен Белчев заложи предимно на футболисти, които играят по-малко или изобщо не намират място в стартовите 11 на ЦСКА в Първа лига.

Други резултати от днес: "Нефтохимик" - "Царско село" 1:2, "Севлиево" - "Берое" 0:2, "Сокол" (Марково) - "Дунав" (Русе) 1:4, "Вихрен" (Сандански) - "Септември" 0:2. Победителите продължават в следващата фаза.