"Ботев" (Пловдив) смаза с класическото 3:0 градския си съперник "Локомотив" в мач, който бе наречен "тихото дерби".

Причина бе наказанието за "канарчетата" да играят домакинския си мач при закрити врати.

Интригата в мача приключи още в 13-ата минута. Тогава Тодор Неделев пусна топката на Густаво Афонсо, който бе сам срещу вратаря на "смърфовете" и направи 1:0. Така бразилецът се разписа още в първия си мач за "Ботев".

В 51-ата минута самият Неделев, който бе най-добрият на терена, вкара за 2:0 от дузпа. Тя бе отсъдена за игра с ръка в наказателното поле на Ивайло Марков.

В 76-ата минута капитанът на гостите Ванчо Траянов получи втори жълт и съответно червен картон и остави отбора си в намален състав.

Малко след това Дуде Ндонгала оформи класическия резултат.