"Лудогорец" спечели първа победа в груповата фаза на турнира Лига Европа този сезон - 2:1 срещу германския "Хофенхайм" на стадиона в Разград.

Българкият шампион бе поставен в трудна ситуация - трябваше да догонва. Но стигна до обрат с ефектни голове. Кадержабек откри резултата още във 2-рата минута. В 46-ата Светослав Дяков от воле изравни, а в 71-вата Джоди Лукоки с красив удар направи 2:1.

Така "Лудогорец" увенча с три точки първия мач от групи в евротурнир на стадиона си, на който присъстваха около 7000 зрители.

В първия двубой "орлите" направиха 0:0 с турския "Истанбул Башакшехир". А "Хофенхайм" записа второ поражение, след като отстъпи на "Спортинг" (Брага) пак с 1:2. Фаворитът е в трудна ситуация.

Днес португалците биха турците с 2:1 у дома и водят в класирането с 6 точки, "Лудогорец" има 4, а "Истанбул" е с 1. Следва гостуване в Брага след паузата заради световните квалификации.

Макар че излезе без осем футболисти днес в Разград - заради контузии най-вече, "Хофе" поведе в резултата след грешка на Козмин Моци. Малко след това домакините претендираха за дузпа за игра с ръка на играч на немския тим в пеналта.

В 15-ата минута гостите пропуснаха да направят 2:0, Игор Пластун изби в корнер топката при голова атака. Последва пропуск на Абел Анисе.

Второто полувреме започна отлично за "зелените", ранното изравняване имаше и добър психологически ефект. В следващите минути "Лудогорец" търпеливо наложи волята си, а направилият много силен мач Лукоки за втори път опъна мрежата на вратаря Бауман.

До края на мача "Хофенхайм" опита натиск, но не успя да го осъществи и да притисне сериозно българския състав. Обратно, "Лудогорец" можеше на контри да спечели още по-убедително.

Последният съдийски сигнал дойде при 2:1. "Орлите" изнесоха силен мач срещу завършилия на четвърто място в Бундеслигата за миналия сезон. А най-важното е, че спечели типично по германски - с обрат.