Победната серия на ЦСКА-София спря на осем във Велико Търново, където местният "Етър" и "червените" направиха 2:2 в зрелищен мач от 11-ия кръг на Първа лига. Спорът бе решен с автогол.

Този път дори головата машина Фернандо Каранга не успя да помогне на ЦСКА. Тимът на Стамен Белчев ще бъде изместен от върха, ако в неделя "Лудогорец" победи "Берое" у дома.

В момента ЦСКА води с две точки повече пред шампионите.

Столичният тим повеждаше на два пъти на стадион "Ивайло", който бе пълен. Каранга откри първо в 30-ата минута, но домакините изравниха още в 32-ата чрез Бадара.

Бразилецът даде нов аванс на "червените" в 62-ата, ала в 85-ата Рубен Пинто си отбеляза нелеп, но ефектен автогол след корнер - 2:2.

"Етър" сериозно се опря на лидера. Като изключим "Лудогорец", това бе най-сериозният опонент на ЦСКА този сезон. Домакините играха дори по-добре от съперника си преди почивката, а имаха голови ситуации и през втората част.

Битка имаше и между агитките на трибуните. Все пак те се обединиха веднъж, когато домакините опънаха знаме на Трифон Иванов и всички заскандираха името на починалия защитник, легенда и на двата клуба.

Другите резултати: "Локомотив" (Пловдив) - "Септември" 1:0, "Верея" - "Славия" 1:1, "Витоша" (Бистрица) - "Ботев" (Пловдив) 2:4, "Дунав" - "Пирин" 0:0.

В неделя са срещите "Левски" - "Черно море" и "Лудогорец" - "Берое".