"Ливърпул" и "Манчестър Юнайтед" направиха 0:0 в най-големия мач на английския футбол. Двубоят между най-успелите отбори в родината на футбола бе под №199 и е най-интересният в осмия кръг на Висшата лига.

На стадион "Анфийлд", на който ден по-рано с церемония бе именувана трибуна на легендата на "червените" Кени Далглиш, Жозе Моуриньо "паркира автобуса" пред вратата на "Юнайтед". И постигна своето - не загуби.

Гостите имаха повече проблеми преди мача - трайно контузен е Пол Погба, а извън строя заради травми са още Маруан Фелайни, Ерик Баи, а също така Маркъс Рашфорд, който остана извън титулярния състав.

Не по-малка обаче бе загубата на Юрген Клоп - той не можеше да използва основния си нападател Садио Мане, лекуващ травма.

"Ливърпул" тръгна в атака още от първата минута, но срещаше трудности с добре групирания в тила си съперник.

Най-добрата възможност за домакините преди почивката бе в 35-ата минута, когато Матип отправи удар отблизо, а Давид де Хеа изби с крак. При добавката Мохамед Салах стреля покрай вратата, а може би трябваше да остави топката на Фелипе Коутиньо, който бе в по-добра позиция.

В 44-ата "Юнайтед" изтърва единствената си добра възможост за целия мач. Ромелу Лукаку и Антони Марсиал комбинираха добре и белгиецът изскочи на чиста позиция, но шута му бе париран от Миноле.

Малко след това Лукаку ритна падналия Ловрен, но съдията Мартин Аткинсън го пожали. След срещата Клоп заяви, че таранът е трябвало да бъде изгонен.

"Ливърпул" създаде добри ситуации и през втората част, но Роберто Фирмино на два пъти и веднъж Емре Джан (най-чистата възможност) не сполучиха.

Така резултатът остана 0:0.