Роджър Федерер спечели Мастърс турнира в Шанхай с награден фонд 5,9 милиона долара. На финала - учудващо за мнозина, швейцарецът надигра по категоричен начин световния номер 1 Рафаел Надал с 6:4, 6:3 за само час и 12 минути игра.

Очакваше се доста по-оспорван сблъсък, тъй като Рафа буквално летеше в последните седмици и имаше 16 поредни победи.

Маестрото грабна шеста титла за годината и общо 94-та в кариерата си. Той записа пета поредна победа над големия си съперник, като през 2017-а това бе четвъртия му успех. Въпреки това Матадора все още води убидително в преките им двубои - 23:15.

Днес Федерер показа много солидна игра и като цяло доминираше през целия двубой, подобно на последните им срещи.

Роджър започна отлично двубоя, пробивайки своя опонент още в първия гейм - Надал не бе допускал брейк от началото на турнира.

Впоследствие 36-годишният ас затвърди преднината си за 2:0. До края на сета рекордьорът по титли в тениса бе много убедителен в своите сервис геймове и не изпусна аванса си, спечелвайки с 6:4.

Вторият сет премина под още по-сериозна доминация на световния номер 2, който първо проби за 3:2, а малко по-късно с нов брейк узакони крайната си победа след 6:3.