Носителят на Купата на България "Ботев" (Пловдив) спечели с 4:3 срещу столичния "Царско село" в осминафинал на турнира. "Канарчетата" и тимът от Втора лига трябваше да минат през продължения на стадион "Славия", където домакинстваха "царете".

"Канарчетата" бяха пред отпадане, но стигнаха до 2:2 в 90-ата минута. Догонваха и в продълженията, но в крайна сметка стигнаха до пълен обрат.

Йордан Минев откри резултата в 31-ата минута за гостите от Пловдив. Юноши на "Литекс" поставиха "Ботев" до стената. Георги Минчев изравни в 33-тата, а в 56-ата Реян Даскалов даде аванс на "Царско село".

Течеше добавеното време на двубоя, когато Фернандо Виана спаси "жълто-черните" за 2:2.

Още във 2-ата минута на продълженията Светослав Диков вкара ново попадение за "Царско село" - 3:2. Радостта на игралите в розово обаче бе кратка - Виана изравни за 98-ата.

Крайното 4:3 фиксира влезлият като смяна Стивън Петков в 115-ата минута.

Мачове за Купата се играят днес, в сряда и четвъртък.