"Манчестър Юнайтед" спечели с 1:0 срещу "Тотнъм" в най-интересния мач от 10-ия кръг на английската Висша лига. Влезлият от скамейката Антони Марсиал вкара единствения гол в 81-ата минута.

Французинът получи пас с глава от Ромелу Лукаку и матира отблизо Юго Лорис.

Двубоят на "Олд Трафорд" бе предимно битка с малко чисти голови положения и пред двете врати. Двата съперника повече се страхуваха да не загубят. "Шпорите" бяха без своя лидер и голмайстор Хари Кейн и това се отрази на усилията им в атака.

"Червените дяволи", които бяха в серия от два поредни мача без победа в първенството, също имат кадрови проблеми.

В началото на мача "Юнайтед" натисна, но не успя да открие резултата, постепенно "Тотнъм" овладя юздите на срещата и на свой ред застраши Давид де Хеа.

Второто полувреме се развиваше по подобен начин, но пролича по-голямото желание на домакините да изтръгнат трите точки. Ромелу Лукаку удари греда с глава.

В крайна сметка тимът на Жозе Моуриньо спечели и дръпна с 3 точки пред "Тотнъм" на второто място. Останалите срещи от кръга приключват по-късно днес.