ЦСКА-София се измъчи за 1:0 срещу "Славия" в столичното дерби от 14-ия кръг на Първа лига. "Червените" бяха освиркани от малкото зрители на своя стадион "Българска армия" в края на срещата, когато откровено се бранеха.

Тиаго Родригес реализира единствения гол в 24-ата минута. Това е трето поредно попадение за халфа след двете срещу "Левски" в предишния кръг. Головата машина Фернандо Каранга отново не успя да реализира.

ЦСКА прекъсна серията си от три поредни равенства, но и днес демонстрира, че е далеч от най-добрата си форма, а след седмица отборът гостува в Разград, където никога не е побеждавал в шампионатен сблъсък.

"Славия" пък направи добър мач, особено през второто полувреме, и заслужаваше да си тръгне от Армията поне с точка. В сряда "белите" играха 120 минути за купата срещу "Локомотив" (Пловдив), но днес не се видя умора в редиците им.

В 87-ата минута Каранга игра с ръка в наказателното си поле, но съдията прецени, че няма дузпа.

Големият сблъсък на кръга между "Лудогорец" и "Левски" е утре от 18:15 часа.