"Ботев" (Пловдив) приземи с 1:1 ЦСКА-София в мач от 16-ия кръг на Първа лига на ст. "Българска армия". "Червените" бяха "полетели" след впечатляващата си победа с 2:1 над "Лудогорец" в Разград преди паузата в първенството заради националните отбори.

Днес обаче тимът на Стамен Белчев беше без топреализатора на първенството Фернандо Каранга и това веднага пролича.

В 22-ата минута Тодор Неделев даде аванс на "канарчетата" от доста спорна дузпа, отсъдена от рефера Волен Чинков. Тя е причината след срещата ръководството на "червените" да разпространи декларация, в която да поиска оставката на съдийския шеф Петър Петров.

Според ЦСКА-София за пореден път е имало "тенденциозно съдийство" срещу отбора.

"Да дават титлата на "Лудогорец" и да закриват футбола", пък "призова" главният мениджър на клуба Стойчо Стоилов.

ЦСКА протестира срещу арбитрите и след успеха в Разград и дори внесе жалба, която обаче не беше подадена по надлежния ред и не бе разгледана.

А домакините стигнаха поне до хикс днес, благодарение на автогол на Лазар Марин в 79-ата минута. Гостите обаче можеха да си върнат аванса, те пропиляха чисти възможности до края.

От равенството на основния преследвач се възползва "Лудогорец", който разби "Локомотив" (Пловдив) с 3:0 на "Лаута". Така авансът на "орлите" на върха стана 4 точки.