Два кръга преди края на есенния полусезон в Първа лига ЦСКА-София се доближи само на 1 точка от лидера "Лудогорец". Това стана факт след победата на "червените" над "Септември" с 2:0 в мач от 18-ия кръг. По-рано днес "Лудогорец" падна с 1:2 от "Верея" в Стара Загора.

Двубоят ЦСКА - "Септември" се игра пред празни трибуни заради наказание на клуба на Гриша Ганчев след нахлуването на публика и масовия побой в срещата с "Локомотив" (Пловдив) на "Лаута".

Фернандо Каранга откри в 26-ата минута от дузпа. 11-метровият удар бе отсъден за нарушение срещу Кристиян Маринов, дошло от грешка на бившия играч на ЦСКА Борис Галчев.

Преди това пропуск за "Септември" направи 18-годишният Иван Тилев.

През втората част ЦСКА-София доминираше по-отявлено. И рано отказа опитите на гостите поне за частичен успех. Кирил Десподов бе точен с 2:0 в 54-ата. Получи се много красив гол с удар в горния ляв ъгъл на вратата на "Септември".

В 71-ата Фернандо Каранга удари напречната греда, а топката тупна на голлинията.

В неделя ЦСКА-София гостува на "Витоша" (Бистрица) на стадион "Васил Левски".