"Ботев" (Пловдив) е първият полуфиналист в турнира за Купата на България. "Канарчетата" разгромиха с 5:0 втородивизионния "Литекс" на основния терен на базата си в "Коматево".

Хеттрик реализира Стивън Петков, който се разписа в 15-ата, 29-ата и 64-ата минута от дузпа. По едно попадение прибавиха Фелипе Бризола в 45-ата и Тодор Неделев в 87-ата минута.

Преди 11-метровият удар след почивката гостите останаха с човек по-малко, тъй като втори жълт и червен картон получи Иван Иванов. Личеше голямата разлика в класите и резултатът е показателен, а можеше да бъде и по-голям.

Така носителят на трофея продължава напред и догодина ще го защитава в заключителната фаза на надпреварата.

Това бе първият четвъртфинал. В сряда "Етър" приема "Славия" от 17:30 часа. В същия час в четвъртък е дербито между ЦСКА-София и "Лудогорец". А ден по-късно "Дунав" (Русе) и "Левски" ще изиграят заключителния двубой в професионалния ни футбол за 2017 г. - единствено те започват в 16:30.