Мениджърът на "Арсенал" Арсен Венгер записа голямо постижение във Висшата лига. Той има вече 810 мача - толкова пъти е бил начело на "артилеристите" в двубои от футболния елит на Англия. Така Венгер се изравни с Алекс Фъргюсън, който също е с 810 срещи.

А в последния ден от годината - 31 декември, ще задмине някогашния си голям противник, когато "Арсенал" играе с "Уест Бромич". Това ще е последният сблъсък във Висшата лига за 2017-а.

Французинът записа постижението от 810 мача снощи, при гостуването на "Арсенал" на "Кристъл Палас" в лондонски сблъсък. За негова радост тимът му спечели с 3:2. Шкодран Мустафи откри в 25-ата минута, а в 50-ата Андрос Таунзънд изравни.

"Топчиите" обаче бързо си върнаха аванса, при това Алексис Санчес нанесе двоен удар с попадения в 63-тата и 66-ата мин. Малко преди края Джеймс Томкинс намали.

"Арсенал" е шести с 37 точки, колкото има и вечния съперник "Тотнъм". "Ливърпул" е четвърти с 38 т.

Английските медии пък направиха сравнение между Арсен Венгер и Алекс Фъргюсън - какво са постигнали за 810 мача. Вижте го:

Венгер ("Арсенал") срещу Фъргюсън ("Манчестър Юнайтед")

Брой победи: 468:528

Равенства: 197:168

Загуби: 145:114

Отбелязани голове: 1521:1627

Допуснати голове: 881:703

Точки: 1601:1752