"Лудогорец" започна годината с победа. В първата си контрола на лагера в Турция тимът на "орлите" би румънския "Ботошани" с 2:0.

Спряганият за трансфер Клаудиу Кешеру откри резултата в 11-ата минута, а в 90-ата защитникът Натанаел удвои.

В стартовия състав на българския шампион започна 19-годишният Светослав Ковачев, който играе във втория тим на "Лудогорец". След почивката се появи друг тийнейджър - Доминик Янков (17 г.).

Като за първи мач и още в началото на подготовката отборът на треньора Димитър Димитров-Херо се представи добре. "Зелените" доминираха по-отявлено през първата част, а след почивката съперниците бяха по-равностойни.

Победата можеше да е и по-убедителна.

Вторият мач на "Лудогорец" в Турция е срещу далеч по-силен противник - участникът в Шампионската лига "Шахтьор" (Донецк), а срещата е в събота, 20 януари, от 16 часа наше време.

"Орлите" се готвят не само за подновявянето на първенството в Първа лига, а и за 1/16-финалите в Лига Европа, където съперник е колосът "Милан".