"Арсенал" се класира на финала за Купата на лигата в Англия след успех с 2:1 срещу "Челси" на стадион "Емиратс". Първият мач на "Стамфорд Бридж" завърши 0:0.

В прекия сблъсък за купата "артилеристите" ще спорят с "Манчестър Сити" на 25 февруари на "Уембли".

Това е единственият трофей на Албиона, който липсва на Арсен Венгер, под неговото ръководство "топчиите" имат два загубени финала.

Напълно логично и двамата треньори оставиха титуляри извън групата на полуфиналния реванш.

Еден Азар даде аванс на "Челси" още в 7-ата минута и попари домакините. Те обаче бързо отвърнаха, а Рюдигер им помогна да изравнят, като си отбеляза автогол в 12-ата.

Нататък двубоят стана много открит с положения и пред двете врати и заприлича на шампионатния двубой на същия стадион наскоро, завършил 2:2.

В 60-ата минута Гранит Джака направи обрата пълен с удар отблизо. До края "Арсенал" удържа аванса и спечели заслужено.