"Литекс" направи късен обрат срещу унгарския "Дьошдьор" за 2:1 в реванша от втория предварителен кръг на Лига Европа, но също отпада. Преди седмица в Ловеч тимът на Красимир Балъков допусна конфузно 0:2.

След поделено надмощие през първото полувреме и няколко пропуска и пред двете врати, домакините, подкрепяни от гласовита публика, поведоха чрез Гостуни в 38-ата минута. След почивката "оранжевите" бяха по-добрият отбор, а натискът им се увенча чак в 80-ата, когато Петрус Бумал изведе отлично Вилмар Джордан зад гърба на защитата за 1:0.

Само пет минути по-късно Джордан бе фаулиран в наказателното поле при центриране, сам се нагърби с изпълнението и изведе "Литекс" напред! Ловчанлии натиснаха още по-здраво, но времето не стигна за трети гол, който щеше да ги изпрати напред.

А в самия край Красимир Балъков бе изгонен от съдията и догледа мача от тунела. Треньорът няколко пъти остро апострофира решения на рефера. В крайна сметка, "Литекс" последва съдбата на ЦСКА...