"Ювентус" и "Тотнъм" направиха шеметно 2:2 в първи осминафинал от Шампионската лига. Италианският тим поведе с 2:0 и пропусна дузпа, но "шпорите" показа дух и стагнаха до обрат и добър турнирен резултат преди реванша на "Уембли".

Двубоят в Торино започна мечтано за домакините. Във втората минута Гонсало Игуаин майсторски с едно докосване откри резултата - 1:0. Още в 9-ата "Старата госпожа" получи дузпа за нарушение на Бен Дейвис срещу Федерико Бернардески.

От 11-те метра Игуаин покачи на 2:0, а вратарят Юго Лорис докосна топката.

"Тотнъм" натисна, Юве пък видимо се прибра с идеята да разчита на контри. Заредиха се опасности и пред двете врати, особено пред тази на "бианконерите".

Хари Кейн можеше да намали, но Джиджи Буфон напомни за непреходната си класа. Все пак дори той нямаше какво да направи в 35-ата, когато Кейн го преодоля и на празна врата намали.

В 45-ата минута съдията Феликс Брих за втори път посочи точката в наказателното поле на "Тотнъм". Игуаин се отправи към хеттрика си, но не сполучи. Този път той заложи на силата и разтресе напречната греда, точно над главата на Лорис, който остана прав.

След почивката английският ти затвори играта и ролите се размениха. В 71-ата минута "Тотнъм" получи спорно нарушение пред наказателното поле на торинци и Кристиан Ериксен изравни - Буфон бе матиран за втори път.

До края нямаше големи опасности пред вратите.

В другия първи осминафинал във вторник (когато надпреварата бе подновена с фазата на елиминациите) не бе толкова интересно, а "Манчестър Сити" вече мисли за следващата фаза. Лидерът във Висшата лига разгроми "Базел" с 4:0 на швейцарска земя.

Головете реализираха Илкан Гюндоган (14-ата), Бернардо Силва (18-ата), Серхио Агуеро (23-тата) и отново Гюндоган в 53-тата.

В сряда мачовете са още по-интересни - "Реал" (Мадрид) срещу "Пари Сен Жермен" и "Порто" - "Ливърпул".