Григор Димитров е на четвъртфинал на турнира от серията ATP 500 в Ротердам след чиста победа над сърбина Филип Краинович - 7:6(4), 7:5.

Българинът за втора поредна година е в тази фаза, което означава, че ще защити точките си. Следващият му съперник е руснака Андрей Рубльов (№34 в света), от когото взе реванш на "Аустрелиън оупън" за загубата си в Ню Йорк през миналата година - успех с 3:1 сета.

Мачът е в петък и ще започне не преди 15:30 часа. Рубльов елиминира Дамир Джумхур (Босна и Херцеговина) с 6:4, 7:6(4).

Григор, който е №2 в схемата в Ротердам след Роджър Федерер, и днес спечели трудно.

Първият сет вървеше гейм за гейм, като сервиращите вземаха подаванията си. Малко по-лесно това се отдаваше на Краинович.

В крайна сметка се стигна до тайбрек, в който Димитров надделя и дръпна в общия резултат.

Втората част започна с първата точка за пробив в мача, открила се пред Григор. Той обаче прати топката в аут от ретура си, а малко след това сърбинът грабна гейма.

Нататък се повтори сценария от първия сейт. До 5:5, когато при сервис на Краинович първата ни ракета поведе с 40:0. Опонентът на хасковлията спаси първите две точки, но при третата сбърка и това означаваше брейк в полза на Димитров.

Накрая петият в света не даде шанс на Краинович за рибрейк и напусна корта като победител.

Утре преди срещата на Димитров и Рубльов ще играят Томаш Бердих и Давид Гофен.