ЦСКА-София откри с летящ старт футболната пролет в Първа лига след 5:0 като гост на "Верея" (Стара Загора) в мач от 21-ия кръг.

Гостите поеха инициативата още от първите секунди. В 3-тата минута Фернандо Каранга откри резултата след груба грешка в защитата на старозагорци. В 16-ата резултатът набъбна до 2:0 с попадение на Рафаел Енрике.

3:0 стана в 62-ата след нов точен изстрел на Каранга и пореден гаф на играчите в синьо.

Новото попълнение Роланд Алберг се разписа в 78-ата. Още един футболист, привлечен тази зима, оформи крайното 5:0 - Жан Бланко в 89-ата.

Двубоят се игра пред пълни трибуни на стадион "Трейс арена". Огромна част от публиката бе от фенове на ЦСКА-София.

"Червените" оглавиха класирането с 2 точки повече от "Лудогорец", който утре приема "Славия". "Левски" пък е домакин на "Ботев" (Пловдив).

В друг мач от днес "Етър" и "Септември" направиха зрелищно 3:3 във Велико Търново. Домакините водеха с 3:0 до почивката, но допуснаха изравняване, като головете за столичани паднаха само за 14 минути след почивката.

Това бе първи официален мач на Красимир Балъков начело на "болярите".