"Левски" би "Черно море" с 3:2 в зрелищен мач от 24-ия кръг на Първа лига край морето. Може да се каже, че това е най-добрият мач на "сините" тази година, още повече тимът остана с човек по-малко в 54-ата минута заради червен картон на Антонио Вутов за необмислена постъпка - ритане без топка.

А до този момент Вутов беше може би най-добрият на терена. Той откри резултата с хубава индивидуална акция в 20-ата минута, а в 38-ата асистира на Паулиньо за 2:1.

Между "сините" голове Радослав Василев изравни след грешка в защитата на гостите. Това стана в 21-ата минута.

"Черно море" опита да отвърне след почивката, още повече, след като получи числен превес. Но Давид Яблонски попари "моряците" с дежурния си гол с глава - в 65-ата.

14 минути преди края Василев върна интригата - 2:3, но "Левски" удържа.

Получи се интересно надиграване между двата съперника, а имаше и две-три спречквания.

По-рано днес се играха и два други мача. "Ботев" (Пловдив) не остави шансове на "Витоша" (Бистрица) - 3:0, "Септември" се върна към победите с 3:1 над "Локомотив" (Пловдив), а вчера "Лудогорец" измъкна 1:0 на терена на "Берое".

На 8 март са мачовете "Славия" - "Верея", "Пирин" - "Дунав" и ЦСКА-София - "Етър".