Хуан Мартин дел Потро детронира Роджър Федерер на първия за годината турнир от серията "Мастърс 1000" в Индиън Уелс, Калифорния. Във вълнуващ финал, който ще се помни дълго, аржентинецът победи световния №1 с 6:4, 6:7 (8), 7:6 (2).

Делпо прекъсна серията от поредни победи на швейцареца от началото на сезона. Тя спря на 17 и си остава рекордна за Роджър. А латиноамериканецът грабна първото си отличие от "Мастърс 1000".

Това стана по особено драматичен начин в битка, продължила повече от 2 часа и половина.

Дел Потро взе първия сет с 6:4. Във втория имаше мачбол в тайбрека, но Федерер се измъкна и изравни частите.

В третия сет Маестрото проби за 5:4 и сервираше за спечелване на мача. Хуан Мартин обаче отказа да се предаде. Той отрази цели три мачбола на своя съперник и направи рибрейк.

Така мачът стигна до втори пореден тайбрек, в който Кулата от Тандил (както го наричат) не даде шанс на великия си опонент и вдигна победоносно ръце.

Дел Потро записа 7 победа от 25 мача срещу Федерер. И вече е шести в ранглистата, много близо до петия Александър Зверев и четвъртия Григор Димитров. Швейцарецът остава № 1.

Следва турнирът в Маями - отново от "Мастърс 1000".