Националният отбор по футбол победи с голяма доза спортно щастие водения от Станимир Стоилов тим на Казахстан с 2:1 в приятелски мач на стадион "Панчо арена" във Фелчут, Унгария.

Ивелин Попов изведе нашите от дузпа през първото полувреме, а след почивката казахстанците изравниха и имаха превъзходство, като изтърваха пълен обрат.

Николай Бодуров вкара за 2:1 в последните секунди на даденото от съдията добавено време. Защитникът засече топката с глава след центриране от свободен удар.

Преди броени дни селекцията ни отстъпи с 0:1 пред Босна и Херцеговина в Разград в много слаб мач. Днес Попов и компания направиха прилично първо полувреме, в което поне показаха желание, движение и добра преса.

В 23-тата минута реферът Томаш Богнар от Унгария отсъди дузпа при акция на Станислав Манолев, а от 11-те метра Ивелин Попов вкара красиво, като заби топката в горния десен ъгъл на вратаря Владимир Плотников.

До почивката други 100-процентови положения липсваха и пред двете врати, все пак съперниците размениха по няколко прилични атаки.

През втората част Стоилов, който отскоро води Казахсан след суперуспешен 3,5-годишен период с "Астана", направи корекции и играчите му взеха сериозен превес.

В 49-ата минута Муртазайев удари греда, а негов съотборник отблизо не успя да реализира. Логичното се случи в 56-ата, когато Тунгишбайев израви.

Малко след това Муртазайев остана сам срещу Пламен Илиев след груба грешка в редиците ни, но стреля слабо. Опасностите пред Илиев продължиха.

Двубоят вървеше към 1:1, когато в самия край Спас Делев центрира добре от фаул отляво и Бодуров порази целта.

А след почивката пролича нещо, за което Петър Хубчев говори на пресконференцията вчера - много лошата физическа подготовка на националите. Пред БНТ селекционерът заяви, че резултатът от срещата е единственото положително нещо от мача.

В петък Казахстан би Унгария с 3:2 като гост - това бе първият мач на Стоилов с националния отбор на страната. Приятелските мачове продължават тази вечер и утре.