ЦСКА-София и "Лудогорец" записаха убедителни домакински победи преди прекия си сблъсък в Разград на Разпети петък. Разликата в точките е само три в полза на "орлите".

"Червените" икономично биха "Ботев" (Пловдив) с 4:1 на стадион "Българска армия". Треньорът Стамен Белчев не можеше да използва наказаните Фернандо Каранга и Николай Бодуров, а реши да даде почивка на други двама титуляри - Кристиян Малинов и Кирил Десподов.

Въпреки отсъствието на Каранга този път "червените" показаха по-добра форма и повече мощ в атака, като пропуснаха да запишат по-убедителен успех. Двубоят бе белязан от грешки в защитите на двата тима.

Пламен Димов си отбеляза автогол в 40-ата минута. Любопитно е, че той стори същото на "Герена" срещу "Левски" по-рано тази пролет. В 45-ата Раул Лое удвои.

В 53-тата всичко като интрига окончателно приключи с куриозен гол на Тиаго - топката се удари в гърба му при опит за изчистване на Серкан Юсеин и прехвърли Иван Чворович.

"Червените" решиха да върнат поне един "жест" на своите съперници. Малко преди края Александър Дюлгеров върна лошо топката към вратаря си и резервата Стивън Петков намали резултата.

Крайното 4:1 фиксира новото попълнение Хеан Бланко - първо за него с екипа на ЦСКА-София, в добавеното време на срещата.

Още преди двубоя стана ясно, че бройката от 1948 юбилейни фланелки е изчерпана. Очаква се пускането на нов "тираж".

В друг мач от първия кръг на втората фаза "Лудогорец" разпиля "Верея" с 5:0 на своя стадион. По две попадения реализираха полякът Якуб Шверчок и Клаудиу Кешеру, а веднъж точен беше Джоди Лукоки.

"Зелените" нанесоха удар в края на първото полувреме, когато резултатът набързо стана 2:0. Впечатляващ бе голът на Кешеру в 72-ата - румънецът изпълни пряк свободен удар, топката рикошира в напречната греда и тупна зад голлинията.

Прави впечатление, че и двата претендента за титлата превключват на по-висока предавка преди прекия си мач и другите срещи от втората фаза. Поне днешните им изяви впечатлиха, макар че насреща си нямаха съперници, решени и способни да ги спрат.