Без да покаже най-доброто си лице "Барселона" би "Рома" с 4:1 в първи четвъртфинал на Шампионската лига. Ответният сблъсък е идната седмица във Вечния град, но трябва да стане чудо, за да бъдат "вълците" крайни победители.

Разликата в класите между двата отбора е значителна.

Два автогола помогнаха на Барса да дръпне с 2:0, но както се казва в старото футболно клише, голът и без това се "печеше".

Даниеле де Роси "прободе" собствения си вратар в 38-ата минута. В 55-ата Костас Манолас нелепо добута кълбото в мрежата си за 0:2.

Много бързо стана 3:0 и това окончателно предреши крайния резултат. В 59-ата Жерар Пике направи добавка след отбита от стража Алисон топка от удар на Луис Суарес.

Все пак към края "Рома" живна, а Барса съвсем намали оборотите. В 80-ата Един Джеко намали. Малко след това обаче "блаугранас" се коригираха за крайното 4:1, точен беше Суарес.

Лео Меси игра след лека контузия и личеше, че още не е готов на 100 процента.

В другия мач тази вечер "Ливърпул" отнесе с 3:0 "Манчестър Сити" в английското дерби на Лигата.