"Байерн" (Мюнхен) стана предсрочно шампион в Бундеслигата. Баварците биха с 4:1 "Аугсбург" като гости и си осигуриха титлата още в началото на април, малко повече от месец преди края на първенството.

Трофеят е под номер 28 за "Байерн" в шампионата на Германия. И е шести пореден, което е рекорд.

Тимът на Юп Хайнкес, който пое отбора миналата есен на мястото на Карло Анчелоти, се е утремил към требъл - с купата на страната и Шампионската лига.

Любопитно е, че "Байерн" трябваше да догонва днес на "Аугсбург". Домакините поведоха чрез Никлас Зюле в 18-ата минута.

Отговорът дойде бързо. Толисо изравни в 32-ата, а в 38-ата Хамес Родригес направи пълен обрат. След почивката "Байерн" подпечата успеха и златото с още два гола, дело на Ариен Робен в 62-ата и Сандро Вагнер в 87-ата.