Има ли такъв мач? Нямаше - поне досега. "Реал" (Мадрид) загуби от "Ювентус" с 1:3 у дома, но е на полуфинал в Шампионската лига заради 3:0 в първата среща в Торино.

Двубоят вървеше към продължения, тъй като "Старата госпожа" водеше с 3:0 след невероятна лекция, която изнесе на "Сантяго Бернабеу". Ала в 90-ата минута домакините получиха дузпа от английския съдия Майкъл Оливър, която гостите оспорваха остро, а вратарят Джанлудиджи Буфон видя червения картон.

Кристиано Роналдо вкара наказателния удар и прати "Реал" напред.

Какъв развой?! Драмите на четвъртфиналите, започнали вчера, продължиха и днес.

Другият двубой днес "Бейерн" - "Севиля" завърши 0:0, така германският тим прескача с общ резултат 2:1. Карето допълват "Ливърпул" и "Рома". Жребият е в петък.

Предварително обреченият от мнозина "Ювентус" поведе още във 2-ата минута чрез Марио Манджукич. Което подсказа, че не е излязъл на терена като обречен. В 7-ата Гонсало Игуаин бе близо до второ попадение.

"Реал" почна да се пробужда и на свой ред застраши Буфон - Гарет Бейл се размина с изравняване. Играеше се голям футбол и от двете страни.

В 37-ата Манджукич удвои след ново отлично центриране от дясно. Секунди преди почивката Рафаел Варан удари греда.

А "Ювентус" заигра още по-уверено през вторите 45 минути. В 61-ата Кейлор Навас докара "Бернабеу" до пълен смут, като не успя да улови топката и Блес Матюиди вкара за 3:0. Така резултатът от двете срещи се изравни! А до края имаше половин час, че и продължения евентуално!

Головите ситуации следваха една след друга. Както Юве можеше да поведе с 4:0, така и "Реал" пропусна да вкара и да стигне до спасение.

Течеше четвъртата минута на добавеното време (при три обявени), когато Кристиано Роналдо свали топката с глава на Лукас Васкес, на когото защитникът Меди Бенатия опита да попречи да играе с кълбото. Васкес падна, а Оливър отсъди дузпа. Съприкосновение имаше, но беше ли достатъчно за нарушение?

След няколкоминутни разправии Буфон напусна, а като смяна влезе резервата Войчех Шчесни. Гостите провокираха Роналдо преди изпълнението, но той не трепна и с поразяващ удар спаси честта на "Реал". Поне като развръзка...

Въпросът е имаше ли дузпа и той ще бъде задаван поне до световното през лятото.