"Дунав" (Русе) запаси мястото си в Първа лига след 2:1 срещу "Царско село" в първия бараж между отбори от елита и Втора лига.

Двубоят се игра на централния терен в базата на "Ботев" (Пловдив) в "Коматево".

Срещата започна по-добре за "царете", които можеха да открият резултата още в 4-ата минута, когато Димитър Петков нацели напречната греда след свободен удар.

Нататък "Дунав" заигра по-добре и по-често застрашаваше вратата на столичния тим. В 37-ата минута русенци получиха дузпа, но Исмаил Иса изпълни лошо и вратарят Филип Димитров изби.

След час игра "драконите" напълно логично откриха резултата предвид събитията на терена. Бирсент Карагерен получи топката отляво на атаката, майсторски финтира защитник и отбеляза.

В 76-ата резултатът стана 2:0 след контра, при която Карагерен подаде на Мамаду Ндиайе.

"Царско село" се върна в битката в 82-ата, когато Георги Минчев технично намали от свободен удар - 1:2. До края обаче воденият от Велислав Вуцов тим на "царете" не успя да застраши отново вратата на своя съперник, за да получи шанс да изравни.

Така "Дунав" остава в Първа лига, а "Царско село" - във Втора.

В петък е другият бараж, в който се противопоставят "Витоша" (Бистрица) и "Локомотив" (София).