Станимир Стоилов и неговият казахстански отбор "Астана" продължава да гази съперници в турнира Лига Европа. Снощи "Астана" разби с 3:0 като гост шведския АИК (Стокхолм) и с общ резултат 4:1 се класира на последния плейоф за груповата фаза на надпреварата.

Дори да не се класира в групите, "Астана" вече записа историческо постижение и отбеляза огромно развитие, след като през миналия сезон, например, тимът бе елиминиран убедително от "Ботев" (Пловдив) в по-ранна фаза. Тогава Стоилов бе от другата страна.

Отборът от столицата на Казахстан вкара три гола само за 35 минути, като поведе с 1:0 в 36-ата. Малко преди края домакините останаха с човек по-малко. Българинът Атанас Курдов влезе на терена в 85-ата минута.

"Астана" ще научи съперника си днес, подобно на "Лудогорец" в Шампионската лига, както и АЕЛ (Лимасол) на Ивайло Петев, който продължава в Лига Европа.