Националният отбор по волейбол загуби с 0:3 (23:25, 23:25, 24:26) от Австралия в мач от Лигата на нациите в столичната зала "Арена Армеец". Вчера тимът ни отстъпи с 2:3 пред Сърбия.

Тази вечер домакините играха слабо. Въпреки това в третия гейм селекцията ни водеше с 24:22, можеше да намали резултата и да тръгне към обрат. Както и срещу сърбите обаче (в петия гейм), България не успя да се наложи в решителния момент.

В началото на третата част разпределителят Георги Братоев стъпи накриво и контузи глезена си. Добрата новина е, че травмата поне не е сериозна - глезенът е само изкълчен.

Освен Братоев, селекционерът Пламен Константинов започна с Илия Петков, Светослав Гоцев, Николай Учиков, Розалин Пенчев, Николай Пенчев и Владислав Иванов.

Най-резултатен за "лъвовете" е Учиков с 11 точки.

В неделя националите излизат срещу Русия в третия си и последен мач от втория кръг.