Националният отбор по волейбол прекъсна серия от три поредни загуби в Лигата на нациите след чиста победа над домакина на третия кръг Япония - 3:0 (25:14, 25:21, 29:27) в Осака.

Тимът на Пламен Константинов записа три поредни поражения на родна земя миналата седмица - от Сърбия, Австралия и Русия. Утре сутринта наше време селекцията ни излиза срещу Италия, която днес отстъпи с 2:3 пред световните шампиони от Полша - съперникът ни за неделя.

Константинов заложи на следния състав: Светослав Гоцев, Николай Учиков, Георги Сеганов, Валентин Братоев, Виктор Йосифов, Николай Пенчев, Теодор Салпаров - либеро.

В първия гейм Салпаров и компания не срещнаха сериозна съпротива, играта спореше и спечелиха убедително. Втората част вървеше точка за точка, имаше чести обрати в резултата. В края обаче българите показаха по-висока класа и поведоха с 2:0.

В третия гейм японците, подкрепяни от почти пълната зала в Осака, решително тръгнаха към обрат. Те водеха до средата на частта, когато нашите изравниха и до края битката вървеше оспорвано. В крайна сметка нашите отново взеха връх, като трябваше да запишат 29-а точка.