Световната №1 в женския тенис Симона Халеп постигна първата си титла в турнир от Големия шлем - на "Ролан Гарос", след обрат на финала срещу Слоун Стивънс (САЩ) с 3:6, 6:4, 6:1.

Досега румънката имаше три поражения на финали - два пъти в Париж и веднъж в Мелбърн.

Днешният двубой не започна по най-добрия начин за Халеп. Американката я проби в четвъртия гейм и се наложи най-вече благодарение на отличната си защита и хладнокръвна игра. Докато Халеп беше нервна и действаше прекалено предпазливо.

Вторият сет започна още по-лошо за водачката в ранглистата. След нов брейк Стивънс й дръпна с 2:0. Тук Симона показа защо е №1. Тя промени стила си, стана по-агресивна и записа четири поредни гейма.

Стивънс отвърна, направи нов пробив и изравни - 4:4. Все пак при 5:4 Халеп демонстрира страхотен хъс и изравни в общия резултат.

В третия сет румънката даде на публиката най-доброто от качествата си плюс завидна физическа форма, на което Слоун Стивънс нямаше как да отговори точно днес. Халеп остави само гейм на достойната си съперничка и вдигна големия трофей.

Двете казаха добри думи една за друга на награждаването.

В неделя в мъжкия финал се противопоставят шампионът Рафаел Надал и Доминик Тийм.