Себастиан Фетел ("Ферари") спечели Гран При на Канада във Формула 1 на пистата "Жил Вилньов" в Монреал. И поведе във временното класиране при пилотите със 121 точки, а световният шампион Люис Хамилтън ("Мерцедес") завърши едва пети и вече е втори със 120.

На подиума днес се качиха още Валтери Ботас ("Мерцедес") и Макс Верстапен ("Ред Бул"). Четвърти е Даниел Рикардо ("Ред Бул"), който не позволи на Хамилтън да го изпревари в последните обиколки.

За жалост и това състезание не беше интересно за гледане откъм битка в челото. Такава нямаше. Първите трима завършиха така, както стартираха. Единствено Рикардо се придвижи напред от 6-ата си позиция на стартовата решетка.

Битка имаше единствено в средата и края на колоната, но и там не беше много вълнуващо.

Себастиан Фетел записа победа №50 във Формула 1 и вече е само на една от третия във вечната ранглиста Ален Прост. По-напред са единствено Люис Хамилтън (64) и Михаел Шумахер (91).

Следва Гран При на Франция след две седмици.