С немалка доза късмет, но и много дисциплина и най-вече блестящ вратар, Дания успя да победи Перу с 1:0 в мач от група С на Световното първенство по футбол.

Големият герой за сънародниците на Хамлет бе вратарят Каспер Шмайхел, чийто баща Петер някога също бе страж на тима. И с най-малко 6 решителни намеси Шмайхел-младши доказа, че никога не е късно да покажеш, че можеш да наследиш достойно баща си.

Голът падна в 61-ата минута. Той бе дело на Юсуф Юрари Поулсен, чийто баща е танзаниец.

Юсуф Юрари Поулсен току-що е вкарал победния гол.

Перуанците играха по-добре в доста голяма част от мача. Но освен че Шмайхел бе заключил вратата си, изневери мерникът на звезди като Джеферсън Фарфан и Паоло Гереро.

През първото полувреме южноамериканците дори пропуснаха дузпа. Съдията отново прибегна до системата за видеоповторение VAR.

Куева обаче се засили, спря се, а след това стреля "високо над таблото".

По-рано днес в първия мач от група С Франция победи Австралия с 2:1.

Любопитна подробност - мачът се игра в Саранск, столица на автономната република Мордовия. Тя е известна още като "Републиката на лагерите". По времето на СССР там са изпращани най-знаменитите съветски дисиденти. Някои са починали в тези лагери.