Хърватският национал Домагой Вида и един от треньорите в тима Огнен Вукоевич посветиха победата над Русия с дузпи (6:5, 2:2 след 120 минути и 4:3) на четвъртфинал на Световното на Украйна във видео, записано в съблекалнята на стадиона в Сочи.

Балканците са на полуфинал срещу Англия в сряда.

"Слава на Украйна, давай, давай", провиква се Вида, който вкара гол с глава за 2:1 в първото продължение.

"Тази победа е за "Динамо" и за Украйна. Напред, Хърватия", добавя Вукоевич.

A post shared by FootballHub (@footballhub_ua) on

Домагой Вида игра за киевския гранд в периода 2013-2018 г., преди да премине в турския "Бешикташ", а Вукоевич има по-дълъг стаж - 2008-2015 г., припомня "РИА новости".

След това защитникът опита да излезе от ситуацията с обичайно обяснение.

"Имам приятели в "Динамо" и това беше за тях, нищо друго не съм имал предвид, заяви Вида, цитиран от Газета.ру. - Не искам да смесвам футбола с политиката. Обичам руснаците, обичам украинците, бразилците... Всички обичам!"

Видеото първо беше публикувано в инстаграм профила на Вукоевич, а часове по-късно той го изтри.

А обяснението на Вида може и да не се окаже достатъчно той и Хърватия да избегнат глоба от ФИФА. Централата наложи финансови санкции на Мондиала заради политическа пропаганда - на сърбите и швейцарците.

Хърватските национали пяха заедно с агитката си една от песните на усташите след победата над Аржентина - "За родината винаги готови".