Ad Config - Website header

Роджър Федерер оваканти титлата на "Уимбълдън" след малко очаквана загуба от Кевин Андерсън (Южна Африка) - 6:2, 7:6(5), 5:7, 4:6, 11:13 в четвъртфинал, игран на корт 1 в "Ол Инглънд клъб".

Швейцарецът беше в серия от 11 поредни победи, като в сметката влиза и рейдът му от миналата година, когато стана №1 без загубен сет. Така вървеше и през настоящата - общо 34 победни сета поред.

Маестрото поведе с 2:0, а в третия сет имаше мачбол при 5:4 и сервис на неговия опонент. Осмият в схемата обаче оцеля, изравни резултата, а веднага след това проби сервиса на великия си съперник. И не след дълго намали общия резултат.

Това бе началото на знаменит обрат в мач, продължил повече от четири часа. Ще се помни. А дори на най-успелия в тениса се случва да загуби по този начин, при това на любимия си турнир, който е печелил 8 пъти.

Последният сет беше истински трилър. Андерсън чака победителя от срещата Милош Раонич - Джон Иснър.

По-рано днес Новак Джокович си осигури полуфинал, след като преодоля Кей Нишикори - 6:3, 3:6, 6:2, 6:2.

Така изненадите на "Уимбълдън" тази година продължават. При дамите рано отпаднаха всички състезателки от топ 10.