Ad Config - Website header

ЦСКА-София спечели с 1:0 срещу "Рига" в двубой от първия предварителен кръг на Лига Европа, игран пред около 12 хиляди зрители на стадион "Българска армия".

Единственият гол реализира Тиаго Родригес с бомбен далечен удар в 49-ата минута. "Принос" за попадението има и вратарят на гостите.

"Червените" ще гостуват за ответния сблъсък в столицата на Латвия следващата седмица. Двубоят бе официален дебют начело на ЦСКА-София на треньора Нестор Ел Маестро.

Нестор Ел Маестро

Това е най-посетеният мач на ЦСКА-София на клубния му стадион от декември миналата година - срещу "Лудогорец" за Купата на България. Срещата започна с минута мълчание в памет на починалия днес Димитър Марашлиев, голямо име от миналато на ЦСКА и родния футбол.

И двата отбора създадоха повече голови положения преди почивката, когато намеси имаше и вратарят на българския тим Виталитас Черниаускас. "Червените" търсят игровия си облик, тъй като стилът на Ел Маестро е много по-различен от този на Стамен Белчев - по директен е, без продължително задържане на топката и с акцент върху дефанзивната фаза.

Двубоят можеше да започне кошмарно за домакините. Енин стреля от чиста позиция в 8-ата минута, а отличната реакция на Черниаускас спаси сигурен гол. От средата на полувремето ЦСКА-София заигра по-добре и няколко пъти застраши вратата на гостите. Чисти възможости обаче нямаше.

Такава се откри пред "Рига" малко преди почивката, когато Вусурович се озова сам пред Черниаускас и отправи силен шут, след който стражът решително изби топката.

През втората част ЦСКА-София стабилизира играта си в защита и не позволи повече ситуации на "Рига". А към края можеше да отбележи и втори гол, но Едвин Джеси не се възползва.

Едно от хубавите неща днес, паралелно с добрата посещаемост, бе попадането в титулярния състав на 17-годишния Валентин Антов, който действаше като вътрешен халф и бе сред най-добрите на терена.

Роке Жуниор

Личи липсата на централен нападател. По-рано днес клубът обяви привличането на бразилеца Мауридес Роке Жуниор, който идва от португалския "Беленензес" и на който се разчита да замени Фернандо Каранга, чийто трансфер в Китай беше официализиран днес. Роке Жуниор е на 24 г. Няма да може да играе в реванша, но ако ЦСКА-София отиде напред ще бъде картотекиран в УЕФА, обявиха от "Българска армия" в официално съобщение.

А балансът на българските отбори след първите мачове в евротурнирите е три победи и загуба - на "Левски". Би трябвало карето ни да прескочи вкупом във втората предварителна фаза. Дано не се стигне до неприятни развръзки.