"Лудогорец" спечели с 1:0 срещу "Етър" домакинството си от откриващия кръг на Първа лига. Вандерсон реализира единствения гол в 4-ата минута, когато гостите сбъркаха при изнасяне на топката.

Може би с мисъл повече за мача срещу "Видеотон" от Шампионската лига през седмицата, "орлите" положиха минимум усилия. Те направиха няколко пропуска и много рано можеха да решат всичко. Пред вратата обаче не сполучиха Върджил Мисиджан, Марселиньо, Клаудиу Кешеру, също така Вандерсон, Козмин Моци и Сисиньо след почивката...

Така в последните минути "виолетовите" на свой ред тръгнаха по-смело в атака и имаха два свободни удара от добри позиции. При единия от тях футболист от стената на "Лудогорец" умишлено игра с ръка, но дузпа от страна на главния съдия Никола Попов не последва.