Ad Config - Website header

ЦСКА-София започна с домакинска победа с 2:0 срещу „Локомотив“ (Пловдив) новото първенство.

Повече от мечтан дебют направи новата червена „деветка“ Мауридес. Новопривлеченият бразилец вкара гол и поне засега дава сериозно основание да се смята, че ще бъде достоен наследник на продадения в "12 без 5" негов сънародник Фернандо Каранга.

През първото полувреме „червените“ направиха няколко пропуска. Особено фрапиращ бе този на Жоржиньо, който отблизо и при паднал след избиване на топката противников вратар стреля над гредата.

През второто полувреме играта на домакините коренно се промени. На почивката треньорът Нестор ел Маестро замени Бикел с Едвин Джеси. И домакините решиха мача само за 11 минути.

Първо в 51-вата минута Мауридес надскочи защитник на пловдивчани и с глава разстреля вратаря им Милина за 1:0. Центрирането бе на Джеси.

А в 62-рата минута друг нов футболист - Жоржиньо, получи отличен пас и отблизо удвои резултата. Джеси участва и в тази голова атака.

Сега играчите на ЦСКА-София трябва да се настроят за мача от Лига Европа срещу австрийския "Адмира Вакер".