"Славия" издържа почти цял мач като гост на хърватския "Хайдук", но в крайна сметка загуби с 0:1.

Единствения гол пред 25 000 зрители на стадион "Полюд" в Сплит вкара Ахмед Саид в 79-ата минута. А резултатът можеше да е различен - преди почивката "белите" удариха греда, изтърваха и още едно чисто положение.

Отново голям мач направи неостаряващият Георги Петков. 42-годишният вратар отрази няколко удара на домакините.

Първата добра възможност през първото полувреме бе за "Славия". След първоначалното надлъгване между двата отбора пред Момчил Цветанов се откри страхотна възможност. Галин Иванов напредна отдясно и се отсвободи от хърватската отбрана. Бранител на "Хайдук" го настигна, но Иванов намери вляво непокрития Цветанов. Крилото на "Славия" бе сам срещу Йосип Пошавец, но вместо да вкара във вратата, то той нацели вратаря.

Последваха две атаки на "Хайдук", които бяха отразени от вратаря Георги Петков.

Около 30-ата минута "Хайдук" се активизира. Първо мощен удар на Палаверса от около 25 метра бе отразен от Петков. Веднага след това центриране от свободен удар бе отклонено на втора греда към Тудор, който обаче се размина с топката.

Към края на полувремето футболистите на "Славия" получиха два жълти картона. Първо Владислав Узунов направи грубо нарушение срещу Юранович в центъра на терена. После Галин Иванов проби в наказателното поле между двама защитници, но падна артистично и съдията го санкционира за симулация.

В 43-тата минута след удар на Владислав Узунов вратарят Йосип Пашавец отби топката и тя се удари в гредата.

През втората част "белите" отново играха на контраатаки. Добре се пласираше Милчо Ангелов, но съотборниците му не успяваха да му подадат.

Георги Петков спаси три удара на "Хайдук" за 10 минути. но бе безсилен след корнер, когато топката бе отклонена с глава от Нижич, а Ахмед Саид вкара на прана врата. В тези минути натискът на домакините стана значителен и попадението падна логично.

В 83-тата минута "Славия" остана с човек по-малко след втори жълт картон за Александър Александров.

В самия край Петков отрази нови два удара на хърватите.