ЦСКА-София очаквано се класира за третия предварителен кръг на Лига Европа.

След като спечелиха с 3:0 преди седмица домакинския си мач срещу австрийския "Адмира Вакер", "червените" - този път в бяло, вкараха три гола и като гости. Но допуснаха едно попадение.

Българският тим обезсмисли реванша още в 17-ата минута. Тогава новата звезда на отбора, бразилецът Мауридес, вкара с тяло топката, отбила се в страничната греда след удар на Десподов.

Отново Мауридес направи 2:0 в 55-ата минута, след като получи подарък от капитана на австрийците Цвиршиц.

Само две минути по-късно домакините върнаха един гол. Той бе дело на най-добрия им играч - турчина с германски паспорт Синан Бакъш.

В 81-ата минута Жоржиньо вкара за 3:1 след пас на Едвин Джеси.

Следващият съперник на ЦСКА в Лига Европа обаче ще бъде доста по-сериозен. Той е датският "Копенхаген", който елиминира исландския "Стярнан" след 5:0 и общ резултат 7:0.

Днес българският тим се чувстваше като у дома си в Австрия, тъй като игра пред повече от 1000 свои фенове, които доминираха на трибуните на "Бундесщадион". "Червените" направиха истински десант от България, а имаше и доста привърженици от Западна Европа.

След вторите кръгове в турнирите напред продължават само "Лудогорец", който отпадна от Шампионската лига, и ЦСКА-София. "Славия" отпадна от "Хайдук" (Сплит), а "Левски" отстъпи пред "Вадуц" още в първия предварителен кръг.