"Манчестър Сити" се оказа твърде силен за "Арсенал" още на старта на Висшата английска лига - 2:0 в Лондон в един от най-интересните мачове от първия кръг.

Шампионът беше без основни футболисти, а други поиграха малко, тъй като по-късно започнаха подготовка заради Световното. Въпреки това тимът на Пеп Гуардиола взе трите точки срещу "артилеристите". Новият им треньор Унай Емери започна със загуба в елита на родината на футбола.

В началото на мача не личеше кой е домакин и кой гост. "Гражданите" натиснаха своя съперник, като не му и позволяваха с пресата си дълбоко в половината му да гради атаки.

След няколко пропуска Рахим Стърлинг откри в 14-ата минута. Резултатът можеше да стане и 2:0. В края на полувремето "Арсенал" живна.

Оживлението се пренесе и във втората част, когато Александър Лаказет пропусна да изравни. "Топчиите" имаха и други добри акции, но бяха прекършени в 64-ата, когато Бернардо Силва удвои след бърза акция. Малко преди това Серхио Агуеро не успя да преодолее очи в очи Петер Чех, който днес спаси каквото можа.

До края нямаше голяма интрига.

Още по-убедителен беше "Ливърпул", считан от специалисти и букмейкъри за претендент №1 за короната на "Манчестър Сити". "Червените" от "Анфийлд" разгромиха направилия амбициозна селекция "Уест Хем" с 4:0.

Головете вкараха познати футболисти: Мохамед Салах (19-ата), Садио Мане (45-ата и 53-тата) и Даниел Стъридж (88-ата).

Други резултати от първия кръг: "Саутхемптън" - "Бърнли" 0:0, "Уулвърхемптън" - "Евертън" 2:2, "Уотфорд" - "Брайтън" 2:0, "Хъдърсфийлд" - "Челси" 0:3, "Фулъм" - "Кристъл Палас" 0:2, "Борнемут" - "Кардиф" 2:0, "Нюкасъл" - "Тотнъм" 1:2, "Манчестър Юнайтед" - "Лестър" 2:1.