Новата ера в "Реал" (Мадрид) с треньора Юлен Лопетеги и без Кристиано Роналдо започна със загуба - 2:4 след продължения, в мача за Суперкупата на Европа срещу градския съперник "Атлетико".

Двубоят се игра в Талин.

В последните години "белите" надвиха съперника си на два финала и един полуфинал в Шампионската лига, но този път отстъпиха.

Още не бе изтекла и първата минута, когато "Атлетико" поведе чрез Диего Коста, който преодоля последователно Серхио Рамос и Рафаел Варан и от почти нулев ъгъл "разстреля" Кейлор Навас (новото попълнение Тибо Куртоа остана резерва).

В 26-ата минута Гарет Бейл проби отдясно и центрира на Карим Бензема, който изравни с глава - 1:1. Малко преди и след това добри възможности се откриха пред Марко Асенсио от "Реал".

Европейският шампион стигна до пълен обрат в 63-тата, когато Серхио Рамос вкара от дузпа, отсъдена за игра с ръка. "Атлетико" заигра активно и Диего Коста изравни, като малко преди това грешка направи Марсело.

В 90-ата минута бразилецът можеше да сложи атрактивен край на спора, но не успя да засече топката със странична ножица.

"Атлетико", воден от отново наказания да не стои на скамейката треньор Диего Симеоне, реши всичко още в първото продължение. В 98-ата Саул Нигес се възползва от втори голям гаф на световния шампион Варан. Малко преди изтичане на първото продължение пък Коке вкара за 4:2.

Така "дюшекчиите", които направиха солидна селекция и задържаха звездите си, стартират новия сезон с трофей, при това спечелен срещу "Реал".