"Лудогорец" затвори седмия кръг в Първа лига с 3:1 срещу "Дунав" (Русе) като домакин. Като брой отбелязани голове това е най-убедителният успех на шампионите в първенството ни този сезон.

Така преди паузата в шампионата до 14 септември "орлите" заеха трето място - на пет от лидера "Левски" и на две от ЦСКА-София. "Лудогорец" изпрати може би най-добрата си седмица това лято  - в четвъртък тимът срази "Торпедо" (Кутаиси) с 4:0 и се класира за групите на Лига Европа.

Тази вечер "Лудогорец" продължи добрата серия и направи силен мач, макар и срещу по-слаб съперник. И трите гола бяха красиви.

В 26-ата минута Джоди Лукоки откри. В 51-ата Клаудиу Кешеру заби страхотно попадение с удар от воле при центриране от корнер на Вандерсон. След около 120 секунди румънецът направи резултата класически. В 76-ата Коконов намали 1:3.

"Лудогорец" можеше да спечели и по-убедително. На срещата официално бе изпратен Върджил Мисиджан, който през седмицата бе продаден на "Нюрнберг", а в четвъртък изигра последния си мач със зелената фланелка.

Всички резултати от кръга: "Верея" - "Славия" 0:0, "Черно море" - "Витоша" (Бистрица) 1:0, "Септември" - "Етър" 0:2, "Ботев" (Пловдив) - ЦСКА-София 0:0, "Левски" - "Берое" 1:0, "Ботев" (Враца) - "Локомотив" (Пловдив) 0:0.