Българският национален отбор по волейбол разби Куба с 3:0 (25:22, 25:16, 25:18) в четвъртия си мач на Световното.

Тимът ни записа трета победа преди заключителния двубой от първата фаза - срещу световния шампион Полша във вторник, отново във Варна от 20:30 часа. Дотук нашите допуснаха поражение само от Иран.

Тази вечер селекцията на Пламен Константинов не даде никакъв шанс на съперника си, съставен изцяло от млади състезатели.

Треньорът заложи на следния състав: Светослав Гоцев, Николай Учиков, Георги Сеганов, Валентин Братоев, Виктор Йосифов, Николай Пенчев, Теодор Салпаров - либеро.

По-равностоен бе единствено първият гейм, нататък нашите набраха скорост и отново не дадоха гейм, както и срещу Пуерто Рико преди два дни.

Най-резултатен от "лъвовете" бе Николай Учиков със 17 точки.

Във втората фаза България ще играе в столичната зала "Арена Армеец", която до днес бе домакин на Световното по художествена гимнастика. От класирането дотук зависи с какви съперници ще спорят Теодор Салпаров и компания.