Българските волейболистки си осигуриха участие във втората фаза на Световното за жени в Япония. В пряк сблъсък за четвъртото място, последното с право на квота, тимът ни преодоля Канада с 3:1 (23:25, 27:25, 25:21, 25:21).

Селекцията на треньора Иван Петков загуби първата част и трябваше да прави обрат. Може би вторият гейм се оказа ключов - беше оспорван и продължителен. При 0:2 връщането щеше да е доста по-трудно, но нашите проявиха характер, изравниха и след това показаха, че са по-силни.

Балансът на България е две победи и три загуби. Първото място в шесторката е за Китай (вчера нашите отстъпиха с 1:3 пред олимпийските шампионки), следват Италия и Турция.

Четирите тима ще се слеят в нова група заедно със САЩ, Русия, Тайланд и Азербайджан. Там ще играят всеки срещу всеки. Както и при мъжете, показателите от първата фаза се зачитат. Следват два почивни дни, а втората фаза стартира в неделя.