Волейболните националки записаха първата си победа във втората фаза на Световното в Япония и тя бе доста драматична - 3:2 (25:18, 22:25, 18:25, 25:22, 19:17) над тима на Тайланд.

Сблъсъкът от група F се превърна в зрелище за зрителите в Осака и продължи малко повече от 2 часа. Селекцията на Иван Петков губеше с 1:2 гейма, но успя да изравни след 25:22 в четвъртата част. Тайбрекът бе кулминацията на съспенса. Нашите взеха ранен аванс от 8:6 и успяха да удържат аванса от две точки в следващите минути, но азиатките стигнаха до равенство, а след това имаха и мачбол.

Българките обаче избегнаха загубата и с много характер и здрави нерви измъкнаха гейма, а оттам и мача след 19:17. Това е трета победа за националките на Мондиала.

Нася Димитрова е най-резултатна за успеха с 28 точки, от които 5 блокади. Гергана Димитрова отново изигра много силен мач и завърши с 20 точки, Мирослава Паскова добави 19, Христина Русева - 9, а Лора Китипова и Мария Каракашева - по 6. За Тайланд Онума Ситирак отбеляза 24.

Така България остава на 7-о място с 3 точки по-малко от азиатките. В четвъртък, 11 октомври, е последният двубой на състава ни - срещу Азербайджан. Началото е в 4:40 часа българско време.