Националният ни тим направи 1:1 срещу Словения на стадион "Васил Левски" в последния си мач от дебютиралия тази есен турнир Лига на нациите. В същото време Норвегия победи с 2:0 Кипър като гост и спечели група 3 от дивизия С, а нашите са втори.

"Викингите" събраха 13 точки, "лъвовете" са с 11, Кипър остана с 5, а Словения - с три. Норвежците ще играят полуфинал и финал за класиране на Евро 2020 или двубой за 3-4 място. Също така догодина отиват в по-горната дивизия В.

Пред около 5000 зрители Галин Иванов откри в 68-ата минута, но още в 75-ата Миха Заиц изравни. В края на срещата България изпусна победата, но и гостите можеха а си тръгнат с трите точки. Те направиха добър мач в столицата ни.

Селекцията ни бе лишена от ключови футболисти - Тодор Неделев отпадна заради натрупани жълти картони, а Божидар Краев е болен. Още преди визитата в Никозия (отново 1:1) извън групата останаха Кирил Десподов и Пламен Илиев.

Последният бе заменен - удачно, от ветерана Георги Петков, който още срещу Кипър в петък влезе в историята като най-възрастният вратар, играл в официален мач в европейския футбол.

Словенците показаха, че не им подхожда последното място. Те повече играеха с топката преди почивката, а българите отново заложиха на по-директен стил. Вербич направи пропуск в началото, а малко след това и Станислав Костов можеше да открие резултата.

Головите ситуации не бяха много, преобладаваше битката. България промени облика си и натисна след почивката. След хубава акция, далечен пас и центриране на Страхил Попов дойде голът на влезлия като смяна Галин Иванов.

В този момент нашите имаха нужда от още два гола, тъй като Норвегия вече водеше с 2:0 (до 49-ата минута). В 75-ата обаче Заиц, който играе за италианския "Емполи", изравни с техничен удар.

В самия край на срещата вратарят на словенците Белец отрази удари отблизо на Георги Костадинов, Радослав Василев и Ивелин Попов. На другата врата Георги Петков пък спря бившия играч на "Лудогорец" Роман Безяк.

Равенството е заслужено. Сега чакаме жребия за квалификациите, който ще се тегли в началото на декември.